0541 820 01 12

Tansiyon Ve Serum Takibi

Tansiyon Ve Serum Takibi

Tansiyon ve Nabız Takibi

Tansiyon Takibi Neden Önemlidir?
Yaşam adına oldukça önemli bir değeri ifade eden tansiyon, kanın damar çeperlerine yaptığı basınç olarak ifade edilebilir. “Yüksek tansiyon” dediğimiz kan basıncının çok yüksek olması durumunda, hayat kalitesini düşüren sorunların yaşanması söz konusu olabilir. Tansiyon herkeste vardır ve normal değerler içerisinde olduğunda yaşamın sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlar. Bunun tam tersi olarak normal değerlerin dışında olan tansiyon vücuda zarar verebilir.

Tansiyonun yükselmesi halinde kişi vücudunda bazı değişiklikler hissetmeye başlar. Baş dönmesi, kalp ağrıları, kulak çınlaması, nefes darlığı ve bulanık görme bu değişikliklerden bazılarıdır.

 Neden Dikkat Etmeliyiz?
Tansiyona dikkat edilmesinin birçok sebebi var. Sağlıklı yaşam ve hayat kalitemizin düşmemesi için tansiyonumuza çok dikkat etmemiz gerekir. Bunun için en önemli yapılması gereken şey, doğru bir beslenme alışkanlığı edinmektir. Obez kişilerde tansiyon rahatsızlığı daha fazla görülür. Bu tür kişilerde tansiyon takibi daha önemli bir hale gelir.

Tansiyon hastalığı böbreklerin ve kalbin tahrip olmasına neden olabilir. Tedavi edilmezse, gözler de zarar görebilir. Gözün retinası ve damarları, yüksek tansiyondan dolayı tahrip olabilir. Sadece tansiyonun yükselmesi değil, düşmesi de sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Sağlık açısından tansiyon dengesizliğinin önlenmesi gerekmektedir.

Öne Çıkarılanlar

Hemşirelik Hizmeti

Hemşirelik hizmetleri nelerdir?

Küçük Cerrahi Müdehale

Küçük Cerrahi Müdahale Tırnak Çekimi, Tırna

Evde Yaşlı Bakım Hizmeti

Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri Yaşlı, eng

Yorumlar

Çok iyi ilgileniyorlar yeri mükemmel.

Batuhan Isık

5 Yıldız

Kaliteli hizmet Güler yüzlü personel hastalara psikolojik olarak pozitif destek için teşekkür ederiz.

Dilek Yamac

5 Yıldız